Od dziś nie musisz plisować ręcznie

Nie od dziś wiadomo, że małe pracownie krawieckie, aby wykonać projekty niezwykle dokładnie, jak również, aby zaoszczędzić na sprzęcie, często plisują spódnice, bluzki i inne materiały ręcznie. Jak to się odbywa i dlaczego w tych miejscach plisowarka odgrywa drugorzędną rolę dowiecie się z poniższego tekstu. Zachęcamy do lektury.

Co jest kluczem do idealnego plisowania?

Jak można się spodziewać, plisowarka, jako urządzenie zasilane prądem, posiada również komputer, który umożliwia odpowiednie jej zaprogramowanie. Oznacza to, że plisy tworzone są automatycznie. W ręcznym plisowaniu, twórca musi w pierwszej kolejności stworzyć odpowiednią formę, która będzie odzworowywała rodzaj plisowania, jaki chcemy uzyskać.

Proces plisowania rozpoczyna się w momencie umieszczenia materiały pomiędzy dwiema połówkami formy, która w kolejnym kroku jest składana, a następnie poddawana działaniu wysokiej temperatury i pary wodnej. To, jak długo materiał musi zostać w formie, aby plisa była idealna, zależy od wielu czynników, m.in. struktury i składu materiału.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *