Cięcie lamówki może być o wiele prostsze

Jeśli jesteś krawcową to z pewnością zdajesz sobie sprawę z faktu, jak ciężko jest wyciąć prosto i dokładnie lamówkę. Na szczęście od jakiegoś czasu nie trzeba tego robić ręcznie. Na rynku bowiem istnieją specjalistyczne maszyny do cięcia lamówki, które wyręczą Cię w tym zadaniu.

Nie dość, że będziesz mogła robić w tym czasie zupełnie coś innego, to na dodatek otrzymasz idealny, gotowy produkt, który będziesz mogła spożytkować w swoich projektach. Jak działa? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu? Dowiesz się z poniższego tekstu.

Na gorąco i na zimno

Jeśli chcesz kupić tego rodzaju urządzenie, musisz wziąć pod uwagę, że maszyny do cięcia lamówki mogą pracować na zimno i na gorąco. Zastanów się zatem, który rodzaj będzie Ci bliższy podczas pracy.

Istnieją modele, których nóż tnący jest zawsze podgrzewany. Temperatura cięcia może dochodzić nawet do 400°C. Co więcej, posiadają również obrotową głowicę, dzięki czemu możliwe jest cięcie lamówki o różnych kształtach. Dzięki takiemu urządzeniu możesz tworzyć tradycyjne lamówki proste, jak również wycinane pod kątem lub trapezowe. Wszystko zależy od Twoich aktualnych potrzeb.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *